Úvod » Moringa

Moringa

 

Řadit podle 
Výrobce 


Cena 299,0 Kč (11,7 Eur)
Cena 342,0 Kč (13,3 Eur)
Cena 400,0 Kč (15,6 Eur)
Cena 126,0 Kč (4,9 Eur)
Cena 190,0 Kč (7,4 Eur)
Cena 60,0 Kč (2,3 Eur)
Cena 60,0 Kč (2,3 Eur)
Cena 60,0 Kč (2,3 Eur)


 


Moringa olejodárná = rostlina (původem z Indie), známá díky svému všestrannému využití, tzn. že všechny její části lze spotřebovat:

kořen - palčivá chuť, využíván jako náhražka křenu, stabilizuje hladinu glukózy v krvi.

kůra - vlákno, které se dále využívá na výrobu provazů a rohoží.

semena (protizánětlivý účinek) - nejčastěji se konzumují pražená, chuťově se podobají oříškům nebo se z nich získává olej, který se využívá např. v kulinářství, kosmetice či hodinářství.

listy - lze konzumovat v syrovém, vařeném i sušeném stavu. Nejčastěji se drtí sušené listy, které pak slouží jako přísada do salátů, polévek, omáček nebo k přípravě čajů. Listy z moringy jsou bohatým zdrojem vitamínů, minerálů, bílkovin a proteinů.

květy - konzumují se stejně jako listy (vařené).

plody - v Indii bývají využívány obdobně jako fazolové lusky v ČR.

Moringu nabízíme i ve formě prášku = čistý prášek vyrobený z čerstvě natrhaných mladých listů moringy, které jsou sušeny na slunci (zachování cenných složek). Suché listy se poté melou a drtí na jemný prášek. Výhodou je pohodlné a rychlé užití.

Moringa oleifera obsahuje:

- 25x více železa než špenát

- 10x více vitamínu A než mrkev

- 17x více vápníku než mléko

- 15x více draslíku než banán

- 4x více proteinů než vejce

- 4x více vlákniny než ovesné vločky

 

Dle vědecké studie Světového rostlinného centra - “World Vegetable Center” bylo zjištěno, že Moringa má nejvyšší výživový obsah ze všech srovnávaných potravin (celkem testováno 120 druhů potravin).

Moringové stromy jsou poměrně nenáročné, tzn., že snesou i chudší půdu s nedostatkem živin a vyžadují velmi málo vody ke svému růstu. Rostou tak rychle, že listy mohou být sklizeny již měsíc po výsadbě a až sedmkrát do roka => dokonalá náhrada za jiné plodiny, které tou dobou nejsou k dispozici (období sucha, roční období, apod).

Moringa je vhodná také pro hospodářská zvířata (např. u skotu došlo k nárůstu produkce mléka) nebo může být použita jako postřik, jenž zvýší růst jiných plodin.

#MoreMoringa

 

V této kategorii nabízíme: moringový čaj, moringové listy, moringový prášek, moringová semínka.